4. 10. 2015

Veselý podzim

Tak bych nazvala to, co jsem "způsobila" jedné postarší, myšošedé sukni...
Zdála se mi dlouhá (byla pod kolena), tak jsem jí zkrátila fazonu do půlky kolen a "vylepšila" jsem ji jehlou zaplstěnými kolečky a fakt uměleckým hala-bala prošitím strojem i rukou :)
Můj postup:
nejdřív ta délka a pak - .....dlooouhé přemýšlení, následně výběr barev rouna, naskládání do koleček, podložka pro plstění pod látku a usilovné píchání jehlou s občasnou kontrolou, jak to vypadá vespod - všechna kolečka. Pak jsem pod každé kolečko podložila vlizelín a na stroji velkým stehem (4mm) volným prošitím (bez posunu podavačem) prošila každé kolečko hala-bala paprskovitě různě barevnými nitěmi. Pak obstřihnutí zbytku vlizelínu kolem dokola s občasným vztekáním, neboť jsem si samozřejmě nepřišpendlila rohy - bo na co, že? a ony se mi zapošily, což teda párat nebudu ani náhodou:) A nakonec velké umění - kontrastní vlny a ono "umělecké" hala-bala vyšívání...
Kdyby měl někdo nějaké výhrady a vlastní zkušenosti s postupem kolem toho prošívání (plstění se mi zdá oukej), tak prosím o zkušenosti - děkuji :)
Látka sukně se prošíváním strojem místy trošku zkrabatila, ale žehlička s napařováním to trochu vylepšila.... :)

5 komentářů: