19. 11. 2013

Na Popradské pleso...

...lokálkou ze Štrbského plesa přes Starý Smokovec, třemi autostopy tam i zpět za slabou hoďku... Divné? Ale vůbec ne! :)))
Takhle jsme se s manželem už dlouho nenasmáli. To se musí zažít.
Lokálka stojí na výchozím místě pod Popradským plesem  pouze na znamení. Tak jsme tedy zvonili, a dokonce 2x! V tom místě vláček vždy zpomalí, že jede skoro krokem a my nachystaní u dveří, že už vystoupíme, když v tom začal rychle přidávat a frčel z kopce a my se nezmohli na nic jiného než na nechápavé zírání jeden na druhého:)) "Tak, a teď "plán B"?" ..."Jedeme dál, až do Smokovce a lanovkou na Hrebienok, Reinerovu chatu a uvidí se"... "Myslíš, že nepřijde revizor?"..."tss..v takovém krcálku těžko."
No a za Vyšnými Hágy  - aha! REVIZOR! Co včíl? Těžko mu budeme vysvětlovat, že nám vlak prostě nezastavil a proč jsme nevystoupili v Hágoch a že jedeme až do Smokovce a lístek máme jen za 0,50E??
No a tak jsme se rozhodli zbaběle utéct... Kocábka zrovna zastavila v Nové Poliance - revizor byl od nás už skoro na dosah - a my vystoupili s výrazem, že toto je to pravé místo, kam jsme měli namířeno... :)
Lidi! Území nikoho je slabý výraz... Zastávka vypadala, že zítra přijede ten objednaný buldozer aby to tam srovnal...Ve svahu nad cestou oplocený pozemek - "Vojenský liečebný ústav" - vlevo pohled do dáli... vpravo pohled do dáli... Jdeme na stopa, směr Smokovec. Když kolem nás nevšímavě prosvištěly audiny a meďoury a toyoty, manžel uviděl blížící se červenou fabku povídá "Ta fabka nám zastaví - o co?" :)) A zastavila.
Ve Starém Smokovci jsme kmitali na lanovku na Hrebienok a už když jsme se k budově blížili nám bylo divné, že tam tak ti lidi postávají u zavřených dveří...? "Z dôvodu pravidelnej ročnej revízie a údržby...bla bla...":)) No tak co, tak kmitáme na nádr. Paní v okýnku nám říká "Vy máte ale smolu - pred minútou odišiel"....  "A další?" "O jednej" ... a bylo 11.... :) "A autobus, prosím vás?"  "Pani, veď je sobota :)"....
Jdeme na stopa! ...Zastavili nám mladí ve fabce (tentokrát v zelené:o)) ve věku našich dětí a že nás můžou svézt jen kousek, že jdou na  Sliezský dom. OK - nevadí, alespoň kousek.
Stopujeme po třetí. ....audiny..toyoty..lexus..meďour... starší fordka.... "Poběž!".. "Dobrý den, mohl byste nás vzít?" "Jasnačka - kam idete?".... "Na Popradské pleso"..."Hej? Ja tiež:)"... No a pak jsme se dozvěděli, že jeho bezva kamoš je Igor Trgiňa, co s ním lezl manžel na Gerlach a že on je taky z té party "Mountain Pro Guiding" . Prima borec s 12-ti letým synem vedle sebe.
Konečně jsme se dostali do výchozího bodu a naše procházka (neboť toto zvládne i dáma na podpatcíh:o)) čerstvým vzduchem Tater může začít... :)


"osochaný" zbytek stromu hned na nástupu na modrou značku..

Fotím si horskou bystřinu..měním časy..šoupu se sem tam pro lepší fotku a najednou kravál, odkud to jde?? a shora ze zatáčky se vyřítil kočár s bělouši!... Stihla jsem je fotnout rozmazaně :)


Tahle deska mě dostala....
..a tahle... Poslední lano.Popradské pleso


Vidíte ty traverzy nahoru do zasněženého sedla? Sedlo Ostrvy. Řekla jsem si, že příští rok bych "to dala". Ale už jsem koukala do mapy a nejspíš naopak :) ze Sliezského domu - to není tak moc do kopce a já se mám ráda:) Šlo by i z Hrebienku, ale to už je na mě moooc daleko...a já se mám ráda :o)
Manžel souhlasil, ale říkal, že mi zabaví foťák a dá mi ho až po tůře... :(Miluji slovenskou řeč! ... a vtipné tabule :o)
(výzdoba v chatě na plese:))


3 komentáře:

  1. Téda, vy jste si užili adrenalinu. Ale ty fotky za to stály.

    OdpovědětVymazat
  2. Leničko, ďakujem za virtuálnu cestu domov! Praha je krásna, ale doma je doma, fňuk!

    OdpovědětVymazat
  3. Vy mate krasne zazitky ,v Tatrach je opravdu krasne.Zrovna vcera jsme na ne s Vaskem vzpominaly a rikaly jak se nam tam libilo.Slovaci maji vyborny smysl pro humor.

    OdpovědětVymazat