20. 7. 2013

Květy léta...

Každá máme své favority... Ať už jsou krásné i užitečné, nebo jenom krásné..
Jenom? Bez té krásy bych třeba já osobně nemohla fungovat.

Představte si jemně vlhký vzduch voňavého léta pod vzrostlými stromy, pod nimi hortenzii, kterou pohladím pokaždé, když kolem ní procházím... Tedy alespoň pohledem... Miluji to jemné střídání barev a odstínů na každém květu... Tu něžnou dokonalost jednotlivých maličkých plátků... Tu hebkost celých květenství, když je beru do dlaní stejně, jako bych nabírala vodu ze studánky...


Kopretina....luční symbol léta...
Nekonečná louka plná kopretin...Až k obzoru... Mám v paměti několik takto krásných obrazů ze svého dětství...Levandule... nejvoňavější symbol léta...
První spojení tohoto keříku s určitým místem na Zemi mi vyskočí - Provence...
Nikdy jsem tam nebyla, a přece vím, že je to patrně jedno z nejkrásnějších míst na planetě..
A určitě nejvoňavější...Bez těchto tří květin si letní čas neumím představit. 
Napište mi o svých favoritech...
5 komentářů:

 1. nádherné obrázky od hortenzie až k levanduli :)

  OdpovědětVymazat
 2. Leni, hortenzie máš nádherné!!! Já už se také těším na květy bílé hortenzie, růžová už nám dělá parádu. A právě ona bílá paní je má favoritka. Letos mě vyděsila, vypadalo to, že nepokvete. Ale holka si jen dala trošku na čas :) Pak miluji pivoňky, snad příští rok vykvete. A mateřídouška... když zaléváme, nebo když sousedovic včely dorazí na pyl... nádherně provoní celou naši maličkou zahrádku :)
  Krásné dny, Leni! Jola

  OdpovědětVymazat
 3. Ach jooo! Marně se snažím o vypěstování téhle hortenzie. Každý rok omrzne, zmaladí se a toť vše, květy žádné. Tak se alespoň pokochám u tebe. Foťáček tvojí rukou fotí nádherně.

  OdpovědětVymazat
 4. Krásné kytičky jsi nafotila, můj favorit jsou kopretiny, ty fakt miluju. A v poslední době jsem si zamilovala levanduli. No a do třetice moje hodně oblíbená je slunečnice.

  OdpovědětVymazat
 5. Na lukách jednoznačně kopretiny a maličké barevné violky, doma na zahrádce levandule a růže. Hortenzie je mým přáním, snad napřesrok. Slůňovaté dny, J.

  OdpovědětVymazat